Skocznie narciarskie

Kompleks skoczni Russkije Gorki w Soczi

admin1 21 lutego 2014 Rosja, Skocznie w Azji Brak komentarzy
skocznia soczi

Russkije Gorki to kompleks skoczni, które zostały wybudowane na Zimowe Igrzyska Olimpijskie odbywające się w Soczi w 2014. Znajduje się on w Krasnej Polanie miejscowości oddalonej od Soczi około 50 km nad Morzem Czarnym. Według danych na budowę tego kompleksu wydano kwotę ok. 50 mln euro. Składa się on ze skoczni o punktach konstrukcyjnych: K125, K95 oraz trzech treningowych skoczni o punktach: K65, K35 i K15. Widownia może pomieścić około 15 tysięcy widzów.Pierwsze zawody, które odbyły się na tej skoczni to Puchar Świata, który miał miejsce w dniach 8-9 grudnia w 2012. 7 grudnia ustanowiony został rekord mniejszej skoczni w czasie trwających kwalifikacji. Jego autorem był zawodnik Czech – Lukáš Hlava. Oddał on skok na odległość 108 m. Rekordzistą na dużym obiekcie jest skoczek Marinus Kraus pochodzący z Niemiec. Podczas Igrzysk Olimpijskich w 2014 uzyskał odległość wynoszącą 140 m.

Podczas Zimowej Olimpiady w 2014 swoje sukcesy odniósł polski skoczek Kamil Stoch. Podczas zawodów, które rozegrały się 9 lutego 2014 roku na skoczni K95 oddał najdłuższy skok wyprzedzając Petera Prevca oraz Andreasa Bardala. Kilka dni później 15 lutego rozegrały się zawody w skokach z większej skoczni K125, tam również Stoch zdeklasował zawodników i znowu stanął na podium, aby odebrać złoty medal. Kolejne miejsca zdobyli Noriaki Kasai i Peter Prevc. W skokach drużynowych drużyna z polski nie odniosła sukcesów, które zostałyby uhonorowane medalem, zajęli oni miejsce tuż za podium. W skład wchodzili skoczkowie Maciej Kot, Kamil Stoch, Jan Ziobro i Piotr Żyła. Złoty medal zdobyła drużyna niemiecka, srebrny Austria, brązowy Japonia.

Dane skoczni:
Punkt konstrukcyjny: K125, wielkość (HS): 140 m, najazd nachylony pod kątem 35 stopni, długość najazdu to 99,3 m, progu – 6,8 m, kąt nachylenia progu 11 stopni, wysokość progu – 3,14 m, kat nachylenia zeskoku 33,6 stopni.

Podziel się z innymi !!!

Wstaw komentarz