Skocznie narciarskie

Skocznia narciarska w Bischofshofen

admin1 29 czerwca 2012 Austria Brak komentarzy
bischofshofen skocznia narciarska

Skocznia w Austriackim Bischofshofen została wybudowana w 1947 roku. Na początku nosiła nazwę Hochkönigschanze. W 1949 roku niej w czasie konkursu skoczek Rudi osiągnął odległość 100 m. W kolejnych latach skocznia przeszła wiele modernizacji. W 1950 r. zainstalowana została drewniana konstrukcja progu. W roku 1952 podczas treningu, ciężkie obrażenia doznał Paul Ausserleitner, który zmarł kilka dni później 9 stycznia. Po tym wydarzeniu skocznia otrzymała jego imię.

W 1953 roku zbudowana została drewniana wieża sędziowska, a w 1954 roku drewniana konstrukcja progu została zastąpiona betonową. W 1972 roku postawiono nową, betonową wieżę sędziowską. Kolejna modernizację skocznia przeszła w 1982 roku. Zwiększono wówczas nachylenie zeskoku i skrócono rozbieg o 5 m. Na starcie zbudowano drewnianą wieżę a rozbieg wzmocniony został betonem i nachylony do 27 stopni. W 1991 roku przesunięto punkt K do 120 m. W miejscu naturalnego stadionu postawiono trybuny. Nowy stadion otrzymał imię Buwiego Bradla.

Kolejna modernizacja skoczni miała miejsce w 2003 r. Przesunięto punkt konstrukcyjny na 125 metr, skrócony został rozbieg do118.5m oraz zainstalowano sztuczne oświetlenie i maty igelitowe.

Skocznia narciarska w Bischofshofen

Skocznia narciarska w Bischofshofen

Obiekt jest wkomponowany wtoczenie co jest dużym plusem, ponieważ skocznia jest dobrze osłonięta od wiatru przez rosnący wokół las. Brak wyciągu to niedogodność z którą muszą radzić sobie skoczkowie, którzy docierają pieszo. Przynajmniej mają ładny widok, idą przez las.

Z tą skocznią sąsiadują jeszcze dwie skocznie wyłożone igelitem o punktach K-65 oraz K-20.

Od 1952 roku odbywa się na tej skoczni Turniej Czterech Skoczni.

Podziel się z innymi !!!

Wstaw komentarz